U Siriji idealno stanje - za licemjerni zapad samo


Jedan od doajena arapskog novinarstva i Al-Jazeera-e dr. Fejsal Kasim je na svom Facebook profilu objavio sljedeće:
 

Informacija koja je procurila i vrlo je značajna za pročitati:

Jedna Zapadna prijestolnica je bila domaćin vrlo važne zatvorene konferencije o Siriji. Na njoj su prisustvovali veliki stratezi i visoki funkcioneri zapadnih zemalja i međunarodne zajednice. Jedan od prisutnih je upitao jednog visokog dužnosnika: Zašto se ne umiješate u Siriji? On je odgovorio:
Stanje u Siriji za nas je idealno. Svi oni loši koje preziremo gube i nestaju u Siriji. Džihadisti krvare i troše se, Iran tone u ubitačan ponor, Hezbollah je ušao i Siriju i iz nje će izići samo u sigurnu smrt. Prljavi sirijski režim je na putu nestanka i nikada se vratiti neće. Mogli smo se mi vrlo jednostavno umiješati i završiti posao. Da smo to uradili, završilo bi krvarenje Hizbollaha, Irana, džihadista i ostalih loših koji su umješani u sukob u Siriji. Mi želimo da sirijski režim bude privremeno rješenje, jer on liči na magnet; privlači one loše u sirijsku spalionicu da izgore i onda i on izgori s njima. Svako onaj ko misli da će sirijski režim i Hezbollah izići iz sirijskih nemira neoštećeni, potrebno je da hitno ispita zdravlje svoje pameti.


Ne razmišljaju oni o 170.000 ubijenih, raseljenim milionima i materijalnoj šteti u milijardama... Na ovom svijetu ih čeka velika kazna, a na ahiretu....

Primjedbe