Izuzetno cijenim lik i djelo dr. Mustafe Cerića. Vrijeme će
pokazati koliko su njegovi stavovi i stavovi Islamske zajednice koje je
predvodio u presudnim momentima bili značajni za Bošnjake i Bosnu i
Hercegovinu. Sama činjenica da je Islamsku zajednicu predao svom nasljedniku
mnogo jaču, snažniju i ugledniju od one Islamske zajednice koju je preuzeo
potvrđuje da je bio uspješan i kao reisu-l-ulema, bez obzira što sada mnogi to
negiraju i opovrgavaju.
I kao član SBK-a i kao običan čovjek, ja sam PROTIV
kandidature dr. Mustafe Cerića na mjesto člana predsjedništva BiH.
-
Zato što mislim da je on i
previše uložio u sebe da bi na kraju dobio šamar od vlastitog naroda. Narod
njega ne želi u politici, već na čelu projekata koje je započeo preko SBK-a,
BANU-a, BNF-a i drugih veoma dobrih i kvalitetnih ideja koje su u povoju.
- Zato što ambijent u kojem se kandiduje nije sazrio za njega. Njega su mediji napravili najgorim i i ogroman broj ljudi, preko 80 % sa kojima sa razgovarao cijene dr. Cerića ali se protive njegovoj kandidaturi. Dobiće izuzetno malo glasova (10% maskimalno), i da će ga mediji u predizbornoj kampanji „samljeti“, a Islamska zajednica ga neće podržati.
- Zato što njegovom kandidaturom Fahrudin Radončić je član predsjedništva, što bi bio veliki udarac za Bošnjake. Ne mislim da je Bakir Izetbegović dobar i kvalitetan i mislim da se i on ne bi trebao kandidirati. Mi trebamo člana predsjedništva kao nestranačku ličnost koja će nas sviju okupljati. To može biti dr. Ferid Muhić, dr. Ejup Ganić i dr. Bakirovi potencijalni glasači su i Cerićevi, što bi značilo .
- Zato što je imao neizbrisiv trag u afirmaciji Islamske zajednice i da je šteta da ga ljudi pamte kao propalog političara a ne kao reisu-ulemu.
- Zato što stranačke mašinerije urade čudo. Nisu strane priče prepravljanje listića, dodavanje osoba na listiće i pravljenje listića nevažećim. Cerić protiv sebe ima sve; stranke, medije i međunarodnu zajednicu.
- "Okušati" u političkoj areni se mogu oni koji nisu izgradili neki poseban autoritet i na koji nisu imali neku aman zapaženu ulogu. Mnogi „autoriteti“ su se okušali i doživjeli debakl. Okušati je termin i praksa koju mogu priuštiti sebi samo neozbiljni ljudi. A ozbiljni ljudi moraju imati veoma jaku bazu i sve što garantuje uspjeh na izborima.
- Imam izuzetno visok respekt prema Ceriću, ali ovo što sada hoće mislim da to prije svega njemu šteti, a onda vjerovatno i svima nama koji će ga vjerovatno braniti.
- Isto tako, što je vjerovatno najvažnije, što će nakon njegove kandidature na političku poziciju, sve institucije koje su oformljene u posljednje vrijeme postati propolitičke i da će se veliki broj ljudi iz njih povući. Zašto? Zato što će ti ljudi svi raditi u njegovom štabu, što će propagirati one političke ideje koje on baštini.... Nakon kandidature SBK, BNF, BANU su prošlost!
- Zato što ambijent u kojem se kandiduje nije sazrio za njega. Njega su mediji napravili najgorim i i ogroman broj ljudi, preko 80 % sa kojima sa razgovarao cijene dr. Cerića ali se protive njegovoj kandidaturi. Dobiće izuzetno malo glasova (10% maskimalno), i da će ga mediji u predizbornoj kampanji „samljeti“, a Islamska zajednica ga neće podržati.
- Zato što njegovom kandidaturom Fahrudin Radončić je član predsjedništva, što bi bio veliki udarac za Bošnjake. Ne mislim da je Bakir Izetbegović dobar i kvalitetan i mislim da se i on ne bi trebao kandidirati. Mi trebamo člana predsjedništva kao nestranačku ličnost koja će nas sviju okupljati. To može biti dr. Ferid Muhić, dr. Ejup Ganić i dr. Bakirovi potencijalni glasači su i Cerićevi, što bi značilo .
- Zato što je imao neizbrisiv trag u afirmaciji Islamske zajednice i da je šteta da ga ljudi pamte kao propalog političara a ne kao reisu-ulemu.
- Zato što stranačke mašinerije urade čudo. Nisu strane priče prepravljanje listića, dodavanje osoba na listiće i pravljenje listića nevažećim. Cerić protiv sebe ima sve; stranke, medije i međunarodnu zajednicu.
- "Okušati" u političkoj areni se mogu oni koji nisu izgradili neki poseban autoritet i na koji nisu imali neku aman zapaženu ulogu. Mnogi „autoriteti“ su se okušali i doživjeli debakl. Okušati je termin i praksa koju mogu priuštiti sebi samo neozbiljni ljudi. A ozbiljni ljudi moraju imati veoma jaku bazu i sve što garantuje uspjeh na izborima.
- Imam izuzetno visok respekt prema Ceriću, ali ovo što sada hoće mislim da to prije svega njemu šteti, a onda vjerovatno i svima nama koji će ga vjerovatno braniti.
- Isto tako, što je vjerovatno najvažnije, što će nakon njegove kandidature na političku poziciju, sve institucije koje su oformljene u posljednje vrijeme postati propolitičke i da će se veliki broj ljudi iz njih povući. Zašto? Zato što će ti ljudi svi raditi u njegovom štabu, što će propagirati one političke ideje koje on baštini.... Nakon kandidature SBK, BNF, BANU su prošlost!
Iako sam i sam član SBK-a i smatram da je to veoma dobar
i kvalitetan projekat, prije godinu i više sam napisao jedan tekst pod nazivom „Zašto
DA Svjetskom Bošnjačkom Kongresu“ i u tom tekstu sam rekao sljedeće: „Ako SBK bude kočničar razvijanju IZ-a,
ako aktuelni predsjednik SBK-a ne bude imao poštovanje prema aktuelnom
reisu-l-ulemi, ako SBK bude radio samo za interese pojedinaca, ako SBK bude uvertira
u neku političku organizaciju na čelu sa istim ljudima, ako SBK ne bude radio
posao zbog kojeg je osnovan...ja ću prvi biti protiv takve organizacija.“

mustajbeže samo naprijed ako nam allah tebe podari za vodju možda nam se i smiluje a i mi de promjenimo i da osnuješ stranku bit češ još jači i ti a bogami i mi imaš sve predispozicije za lidera a sam muslimanski narod je gladan poštenja i istine kojeg više na ovim prostorima odavno nema.još nešto vodju nebira politička mašinerija nego bošnjačka gladna i bijedna sirotinja.ceriču jedino se svi tebe boje i vlasi i balije pa samo naprijed kandiduj se,i inšallah pobjeda je tvoja.samo iskreni mogu do cilja a ti si jedan od iskrenih.
OdgovoriIzbriši